Kolejna porażka Piasta

O meczu przeciwko MKP Wołów zarówno kibice, jak i piłkarze Piasta Żerniki będą chcieli jak najszybciej zapomnieć.
Co ciekawe, to Piast otworzył wynik spotkania, kiedy to w 21 minucie Jakub Telatyński głową pokonał Szaciłę. Gra gospodarzy nie wyglądała jednak od samego początku dobrze. To goście z Wołowa zdawali się mieć więcej ochoty do gry. Wyrównująca bramka padła w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. W polu karnym zupełnie niepilnowany pozostał Michał Sikorski, który płaskim strzałem pokonał po raz pierwszy Guździoła.
Bramka stracona "do szatni" nie podziałała na gospodarzy mobilizująco. Wręcz przeciwnie, w drugiej części meczu to ponownie goście wyglądali jak zespół bardziej zdeterminowany. Bramkę na 2:1 dla MKP zdobył Paweł Janus, który bardzo precyzyjnym strzałem nie dał szans golkiperowi z Osinieckiej.
Gospodarze przebudzili się dopiero na kwadrans przed końcem spotkania. Co z tego, jednak, że mocno przycisnęli rywala, kiedy nie potrafili trafić do siatki MKP w wydawałoby się idealnych sytuacjach. Najlepszą okazję do wyrównania zmarnował w 75 minucie Mateusz Czerwiński. Najpierw strzał Macieja Kowalczyka wylądował na słupku bramki Wołowa, Czerwiński dopadł do piłki trzy metry przed leżącym bramkarzem MKP jednak najpierw trafił piłką prosto w niego, a po chwili ponownie w słupek. Kibice długo nie potrafili wyjść z osłupienia, faktem stało się jednak to, że bramka nie padła.
O tym, że niewykorzystane sytuacje lubią się zemścić Wrocławianie przekonali się pięć minut później. W zamieszaniu pod bramką Piasta najwięcej przytomności zachował doświadczony kapitan z Wołowa Konrad Tabak i strzałem z najbliższej odległości ustalił wynik spotkania.
Piast przegrał więc drugi mecz z rzędu, a czwarty w sezonie. Nastroje na Żernikach nieco się pogorszyły, jednak należy wierzyć, że ambitny zespół Marka Kowalczyka będzie chciał zrehabilitować się trenerowi i kibicom już w najbliższą sobotę.
Wszystkich, którzy będą się chcieli przekonać o słuszności powyższego stwierdzenia zapraszamy bardzo serdecznie 13.10 na godz. 14.00